Yatırım Yaparken Mortgage’in Ne Gibi Faydaları Olur?

Yatırım Yaparken Mortgage’in Ne Gibi Faydaları Olur?

Mortgage Nedir?

Mortgage konut sahibi olmak isteyenler için bu isteklerini gerçekleştirebilmek adına yararlanabilecekleri pek çok kredi yönteminden biridir. Ev ya da iş yeri fark etmeden mortgage kredisine başvuru yapılabilir. Bankalardan birçoğu şimdilerde mortgage kredisi seçeneğini müşterilerine sunuyor. Seçtiğiniz bir bankaya giderek almak istediğiniz kredi hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Mortgage kredisiyle ev almak için başvuru yaptıysanız ve bu başvurunuz eğer onaylandıysa banka evi sizin yerinize satın alır ve uzun vadeli taksit seçenekleriyle evin borcunu bankaya ödeme yaparsınız. Banka eve ipotek eklediği için tapu tamamıyla size ait değildir. Borcunuz bittiğindeyse tapuyu tamamen üzerinize alabilirsiniz.

Aylık taksitlerde ödeme yapamıyorsanız ödeme yapmak için yeni bir ödeme seçeneği oluşturabilir ya da evi almaktan vazgeçebilirsiniz. Böyle bir durumdaysa banka ödediğiniz taksit tutarını ve peşinatı size geri iade eder ve aldığı evi açık artırma yoluyla satışa çıkarır. Mortgage kredisi her milletten insanların imdadına yetişiyor. Çünkü diğer konut kredileriyle kıyaslanırsa daha çok avantaja sahiptir. Bundan dolayı fazlaca rağbet görüyor.

Mortgage Kredisinin Avantajları Nelerdir?

Binlerce insanın faydalandığı mortgage kredisi uzun vadeli ödeme seçeneği sunar. Ayrıdan evin tapusu tamamıyla size ait olmasa bile kiraya verip taksitleri ödeme işleminizi kolaylaştırabilirsiniz. Ödeme planını bütçenize uygun bir biçimde ayarlayabilir veya bir profesyonelden bu konuda yardım hizmeti alabilirsiniz. Krediye her insan başvurabilir. Bu konuda bir engel yoktur.

Diğer önemli bir noktaysa mortgage kredisini alabilmeniz için banka sizden kendisine kefil göstermenizi istemez. Bunun yerine almak istediğiniz eve ipotek koyar. Böylece hem sizin krediyi almanız kolay olur hem de banka kendini güvenceye almış olur. Mortgage kredisine sadece yapımı bitmiş binalar dahil değildir. Proje kısmında olan veya inşaat hali devam eden daha tamamlanmamış yapılar için de mortgage kredisine başvuru yapabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?