Yabancılar Nasıl Mortgage Alabilir?

Yabancılar Nasıl Mortgage Alabilir?

Yabancılar Nasıl Mortgage Alabilir?

Uygun olan kârlı ile tahsis ücret oranı ile de 120 ay vadeye kadar alternatif olarak ödenme planı da oluşabilmektedir. Satın alınmakta olacak konut ekspertizin değeri en çok % 80’i kadarı ile finans desteklenmesi yapılmaktadır. Gayrimenkul değeri tespit, Sermaye Piyasası Kurulu tarafı lisans bağımsızı olan firma taraflı yapılmaktadır. Yabancı uyruklu kişi ikamet adres yurt dışıysa Türk lirası Döviz Endeks Kredi​, yurt içi ise yalnızca Türk lirası kredi kullanımı mümkün olmaktadır.

Koşulları Nelerdir?

Yabancılar için mortgage başvurusu bulunabilecek kişi finans desteklenmesi için de banka bizzat başvuru durumunda bulunması veya da Türkiye sınırları içerisinde yer almakta olan bir avukat/ kişiye kredi kullanım ile kredi sözleşmeleri imza yetki içeriği vekâleti verilmesi gerekli olmaktadır. Başvuru yapmış olan kişi Bankaya ibraz edebileceği başvuru belgesini vatandaş olduğu ülke resmi diliyle de hazırlanması gerekmektedir. Onaylanmış belgeler Türkiye’de yemin etmiş mütercim taraflı Türkçe çevrimi ile çevirileri noter taraflı onaylanma durumu gerekli olmaktadır. Yabancılar taşınma edinimi ilişkili ulusal mevzuat belirtili usul ile esas içerik çerçevesi, tapu müdürlüğü satış işlemleri gerçekleşme öncesinde, başvuru yapmış olan kişi tarafında ilgili olan makamlarda da izin alma şartı bulunmaktadır. Üzerinde de yabancılar satılmaz şerhi bulunmakta olan gayrimenkul kapsamı dışında olmaktadır.

Gerekli Olan Belgeler Nelerdir?

Kimlik ya da ehliyet, Gelir belge/maaş bordrosu, Ticaret Sicili Gazete, Konut finansman talep ile bilgi formları, Adres, ikametgâh belgesi, İmza karton müşteri imzalı, İş ile meslek ilişkili bilgi ile iletişim bilgisi de alınmalıdır. Finans için de başvuru yapmakta olan kişi sözleşme imzası olmadan 2 iş gününün öncesinde bilgi form olarak değerlendirmesi yapılacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?