Özel Ödemeli Mortgage Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Özel Ödemeli Mortgage Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Özel Ödemeli Mortgage Hakkında Bilinmesi Gerekenler

İpotekli Konut Kredisi olarak bilinen Mortgage ile kira öder gibi ve tüm taksitlerinizin ödemesi tamamlandığında ipotek durumu ortadan kalkmasıyla ev sahibi olabilirsiniz. Gayrimenkul finansman sitemi olarak, konut sahibi olmak için yeterli birikimi olmayanlara aylık ödemeler yaparak konut sahibi olmak isteyenlere bu imkânı sağlıyor. Bu ipotek Teminatı ile ileriye yönelik karlı bir yatırım yapmış oluyorsunuz. Özel Ödemeli Mortgage seçeneği, bankaların kredi kullanıcılarına çeşitli ödeme seçeneklerinden biridir. Diğer adı Esnek Ödemeli olan bu ödeme seçeneğinde ilave ödemelerinizi belirli tutarlara bağlı kalmadan belirleyebiliyorsunuz. Ayrıca bu ödeme seçeneğinde ödeme komisyonu ödemek zorunda kalmıyorsunuz.

Diğer Ödeme Seçenekleri Nelerdir?

Mortgage sadece ev sahibi yapmıyor aynı zamanda ödemelerinizde farklı seçeneklerle de kolaylık sağlıyor. İlerleyen dönemlerde taksit tutarlarının düşük olmasını isterseniz başlangıç tutarını yüksek tutarak Azalan Taksitli Mortgage seçeneğini kullanabilirsiniz. Başlarda sıkışık olabilir ve ilk ödemeleri düşük ödemek isterseniz Artan Taksitli, istediğiniz aralıklarla ödeme yapmak istediğinizde Dönem Ödemeli, diğer ayların ödemelerini düşük tutarak belirli dönemlerde yüksek miktar ödemesiyle Ara Ödemeli, taksitli ödemelerinizi ilk aylarda ertelemek isterseniz Taksit Ertelemeli Mortgage ödeme seçeneklerini kullanabiliyorsunuz.

Konut Üzerindeki İpotek Ne Zaman Kalkar?

Konut üzerindeki ipoteğin kalkması için kredi miktarınızın anapara ile birlikte faiz, komisyon gibi bütün ödemelerin tamamlanmış olması gerekiyor. Krediye ait bütün ödemeler tamamlandıktan sonra kredi kullandığınız şubeye başvurarak ipotek fek sürecinin başlatabiliyorsunuz.

Mortgage Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

Nüfus cüzdanı ile birlikte ikametgâh senedi ya da son üç aya ait doğal gaz, sabit telefon, elektrik, su ya da ADSL faturası ve bu belgeler arasında satın alacağınız konuta ait kat mülkiyeti ya da kat irtifakı tapusu da bulunur. Son olarak gelir durumunuzu gösteren belge ile belgelerinizi tamamlamış oluyorsunuz. Gelir belgesini, bir iş yerinde ücretli olarak çalışıyorsanız, bir aydan eski olmayan, maaşınızda kesinti olup olmadığına dair bilgiler ile birlikte iş yeri sicil numarasını bulunduran gelir yazısı, iki aydan eski olmayan bordro belgesi edinmeniz gerekiyor.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?