Mortgage Başvurma Yöntemleri Nelerdir?

Mortgage Başvurma Yöntemleri Nelerdir?

Mortgage’a Başvurma Yöntemleri Nelerdir?

Bankalar kredi başvurularında müşterilerine kolaylık sağlamak adına farklı kanallardan başvuru imkânı veriyor. Şubelerden başvuru yapılabileceği gibi, internet üzerinden ya da SMS yoluyla kredilere başvurulabiliyor. Ancak konut kredilerinde istenen belgelerin çok olması ve bu kredi türündeki detayların fazla olması, başvuruların daha çok şubeler üzerinden olmasına neden oluyor. Konut kredi başvuruları SMS ya da internet üzerinden yapılsa bile banka kişilerin şubeye davet ederek belgeleri temin etmesini ister.

Şubelerden Mortgage Başvurusu

Konut kredilerine başvurmanın en garanti ve güvenilir yolu şubelerdir. Bankanın gerekli gördüğü belgeleri temin ettikten sonra başvurunuzu şubeden yapabilirsiniz. Bankanın bu aşamada sizlerden nüfus cüzdanı, başvuru formu, gelir belgesi ve satın alınacak eve ait tapu fotokopisi evraklarını ister. Duruma göre bu evraklarda artış da olabilir. Bu belgeleri şubeye teslim ettikten sonra bankaların belirli bir inceleme süresi olur. İhtiyaç kredilerinde banka bu incelemesini 24 saat gibi kısa bir sürede yapıyor. Ancak konut kredilerinde bu incelemenin yapılması ve kredinin onaylanma süresi daha uzun oluyor. Bu süreçte gelir durumunuz ve kredi notunuz detaylı bir şekilde ele alınır.

İnternetten Mortgage Başvurusu Yapılır Mı?

İnternet üzerinden bir kişinin Mortgage’a başvurup, hiçbir şekilde şubeye gitmeden onay alması oldukça zordur. Ancak banka tarafından çok sağlam izlenimleri olan, kredi notu aşırı derecede yüksek olan ve tüm gelir kaynakları banka tarafından iyi bilinen kişiler bu şekilde kredi alabiliyor. Bununla beraber bu gibi durumlardaki kişilerin bile satın alacakları eve dair tapunun fotokopisini bankaya teslim etmelidir. Krediler onaylandıktan sonra ise parayı teslim alabilmek için her şekilde bankaya gitmek gerekiyor. Bankalar 15 bin TL’yi aşan kredilerin ödemesini internet üzerinden yapmaz ve kişileri şubeye davet eder.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
Mortgage Başvurma

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?