Kırmızı Kalem Yiyenlere Kredi Veren Bankalar

Kırmızı Kalem Yiyenlere Kredi Veren Bankalar

Kırmızı Kalem Yiyenlere Kredi Veren Bankalar

Kırmızı kalem yiyen banka müşterilerine kredi veren bankalar ile var olan ilişkilerinizin olumsuz gitmesinden dolayı olasılıkla kırmızı kalem yersiniz. Bu durumda da doğal olarak diğer bankalar ve şubeleri size karşı temkinli davranarak ve kredi vermekte endişelerinden dolayı güçlük çıkarırlar. Gelir dereceniz ne kadar düzgün hatta çok yüksek olsa bile kırmızı kalem yediğinizden dolayı kredi alma konusunda zorluk çekersiniz. Böyle bir durumda yapmanız gereken, ödemelerinizi zamanında düzenli bir şekilde yapmak ve kredi notunuzu olabildiğince yüksek seviyelere çekmek. Merkez bankası tarafından belirlenmekte olan ve bütün bankaların ortak bir şekilde kabul ettiği sistem sayesinde bankalar sizin sicilinize bakar ve durumunuza göre kredi verir.

Kredi Alabilmek İçin Ne Yapılabilir?

Ödemelerinizi ve kredi kartlarınızın ödemelerini zamanında yapın. Senet ile çalışıyorsanız senetlerin protesto edilmemesine dikkat edin. Senetlerde ödeme gününden itibaren 2 gün zamanınız vardır. Mesela vadesi 1 olan senedi ayın 3 üne kadar ödemeniz gerekir. Ayın üçünde saat 4’e kadar ödeme yapılmadığı takdirde senet notere götürülerek protesto edilir, ödeyeceğiniz miktara ayrıca protesto masrafı eklenir. Masraflardan çok sizi ilgilendiren protesto yemenizdir, çünkü bu durum sicilinize olumsuz olarak yansır. Böyle bir durumda birkaç ay sonra bankaya gidip senedi ödediğinizde senet ile alakalı sicilinizden silinmesi için başvuru yapabilirsiniz.

Eğer, buna benzer durumlarda siciliniz kötü yönde etkilenmiş olduğundan dolayı bankalar gelir seviyeniz ne kadar yüksek olursa olsun size kredi vermezler. Yapmanız gereken, sicilinizi düzelterek yeniden kredi başvurusunda bulunmaktır, bu süre oldukça uzun bir zaman alacaktır muhtemelen. Kırmızı kalem yedim, acaba bana kredi çıkar mı sorusuna cevap vermek gerekirse, kırmızı kalem yiyen müşteriler bankalardan kendi isimlerine kredi çekebilmeleri için tek yapacakları, bütün kredi borçlarının ödenmesi ve aradan 5 sene gibi bir zaman geçmesi gerekir. Bu zaman geçmeden, Bankalara tüketici kredisi için başvuruda bulunmanız mümkündür fakat bankaların kredi verip vermeyecekleri, tamamı ile bankaların kendi inisiyatiflerine kalmış bir durumdur. Bir banka kredi onayı vermezken diğer bir banka inisiyatif kullanarak kredi verebilirler.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?