Doğru Bir Yatırımı Anlamanın Yolları

Doğru Bir Yatırımı Anlamanın Yolları

Doğru Bir Yatırımı Anlamanın Yolları

İnsanlar daha rahat yaşamak için hayatları boyunca mutlaka belirli adımlar atarlar. Bu adımların en önemli olanlarıysa maddi olarak rahat yaşayabilme amacıyla atılan adımlardır. İnsanlar gelir miktarı ne olursa olsun ihtiyaçlardan dolayı daha fazla gelir elde etmek için mutlaka bazı girişim ve planlar yapmıştırlar. Bir miktar paranızı katlayarak artırmak için yatırım yapma yolunu seçmek mantıklı bir seçim olacaktır. Bu yolu seçtikten sonra düşünülmesi gereken şey yatırım için seçilen şeklin ne kadar doğru veya güvenilir olduğudur.

Doğru Bir Yatırımı Anlamanın Yolları Nelerdir?

1.Yatırımı planlamak ve düşünmek

Yatırım için önce bu yatırımınızı hangi amaç için yapmak istediğinizi düşünmelisiniz. Bir iş kurmak mı ? veya elinizde bulunan parayı katlamak mı? ya da ek gelir elde edebilmek için mi ?, yoksa sadece emekli olabilme güvencesi mi ? Bu düşüncelerinizin yatırım amacınız konusu hakkında ne kadar doğru olduğunu anlayınca devam etme yönelişiniz ve girişimciliğiniz artacaktır. Ama bu planınızda diğer unsurları da ele almalısınız.

2.Yatırım alanlarını kullanmak

Birikim yapmak istediğiniz bir alan da doğru bir yatırım için önemlidir. Örnek olarak paranızı katlamak için borsayı takip ederek izlemelisiniz. Dolar son zamanlarda yüksek seviyelere ulaşmış bir haldeyken biriktirilen dolarlar doğru bir yatırım aracı olacaktır. Bunun dışında altın, Euro benzeri yatırım araçları da borsa yoluyla kullanılabilir. Yastık altı diye tabir edilen birikimleriyse yükselişe göre bozdurmayı düşünebilirsiniz. Daha sonraysa yatırım alanınızı değişerek isteğinize göre emlak ya da bireysel emeklilik alanlarında kullanabilirsiniz.

Risk Unsuru Nedir?

Yatırım alanınızı daha doğru olması için mutlaka araştırmalısınız. Zaman içindeki statikleri ve gelişimi inceleyin. Elbette batmak üzere olan bir sektöre adım atmak mantıklı değildir. Örnek olarak paranızı iş kurma amacıyla kullanmak istiyorsunuz diyelim. Eğer kurmak istediğiniz iş, bir mekan işletmek üzerineyse bu iş yeri kirası yada devralma masrafını, mekanın masa ve sandalye gibi giderlerini ayırmalı daha sonra kalan paranız üzerinden riskleri düşünüp plan yapmalısınız

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?