Çiftçilere Kredi Veren Bankalar

Çiftçilere Kredi Veren Bankalar

Çiftçilere Kredi Veren Bankalar

Türkiye’nin verimli topraklara sahip olması ve iklim koşullarının elverişli olması nedeniyle, ülke nüfusunun büyük bir kısmı geçimini çiftçilikle sağlamaktadır. Çiftçilerin gelir kaynakları sabit olmadığından ve dönemsel olduğundan desteğe ihtiyaçları vardır. Kimi zaman hasat dönemlerinde, gerek iklim koşulları veyahut farklı sebeplerden dolayı topraktan istenilen verim alınamamakta ve bu durum da çiftçileri zarara uğratmaktadır. Sonraki ekim dönemlerinde, gübre, zirai ihtiyaçlar ve gerekli ekipmanların karşılanması için para desteğine ihtiyaç duyan çiftçiler bankalardan kredi çekmektedir. Bu durumda devlet çiftçiye nakit vererek çiftçinin ihtiyacını karşılamaktadır. Çiftçilere ekonomik anlamda destek veren bir diğer kurumda Tarım Kooperatifleridir. Hemen her bankanın tarım ya da çiftçi kredisi verdiğini söylemimizde bir sakınca yoktur. Hatta bankalar arasındaki rekabeti arttırmak amacıyla çeşitli kampanyalar dahi uygulanmaktadır. Çiftçiler de bütçesine en uygun bankayı tercih etmektedir. Çiftçilere Kredi veren bankaları şu şekilde sıralayabiliriz;

Ziraat Bankası Çiftçi Kredisi

Tarımla uğraşan tüm vatandaşlara kredi sağlamaktadır. Ziraat Bankası ismini de bu meslekten almaktadır. Bankanın istediği belgeler ile her çiftçi bankadan çiftçi kredisi alabilir.

TEB Çiftçi Kredisi

Türk Ekonomi Bankası da çiftçilere destek olmaktadır. İşletme Kredisi Yatırım Kredisi ve Tarım Girişimcileri için kredi vermektedir. Kredi başvurularını şubelerden kabul etmektedir.

Finansbank Çiftçi Kredisi

Diğer bankalardan farkla Finansbank Çiftçi Nakit Kredisi sistemini uygulamaktadır. Hesaplara belirli limitler dâhilinde eklenen meblağlar çiftçilikle ilgili tüm ihtiyaçları karşılamaktadır. Geri ödeme ise hasat dönemlerinde yapılmaktadır.

Garanti Bankası Çiftçi Kredisi

Garanti Bankası verdiği kredileri kategorilere ayırarak tamamen ihtiyaçlara cevap vermeye yönelik bir sistem uygulamaktadır. Tarım sektör paketi ile ön plana çıkmıştır.

Akbank Çiftçi Kredisi

Akbank da çiftçilere kredi veren bankalar arasında yer almaktadır. Ürün çeşitliliği ile çiftçilerin dikkatini hayli çekmektedir.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?